Prvé oficiálne zasadnutie Žilinského mládežníckeho parlamentu.

3. novembra 2010 / Samo Haas

Prvé oficiálne zasadnutie Žilinského mládežníckeho parlamentu.

Na Mestskom úrade v Žiline sa uskutočnilo 26. 10. 2010 prvé oficiálne zasadnutie nového Žilinského mládežníckeho parlamentu (ŽMP). Stretlo sa 15 zástupcov zo 7 škôl z celého Žilinského kraja a to Gymnázium Hlinská, Gymnázium T. Ružičku, Súkromné anglické gymnázium, Elektrotechnické učilište, Žilinská univerzita, Gymnázium v Rajci a Gymnázium Veľká Okružná. Na prvom stretnutí si zástupcovia zvolili predsední­ctvo a rozdelili jednotlivých zástupcov škôl do výborov. Do nového parlamentu boli volený poslanci na základe nominačných listov. Poslanci sú študentmi stredných škôl mesta Žilina a Žilinskej univerzity.

Predsedom ŽMP sa stal Jaroslav Navrkal, podpredsedom výboru pre kultúru a vzdelávanie je Martin Bega, podpredsedom výboru pre šport je Denis Cáder a podpredsedom výboru, ktorý má na starosti informovanie verejnosti je Juraj Marček. Ďalšími poslancami v tomto volebnom období­ sa stali: Adrina Zemánková, Patrícia Pavlíč­ková, Karol Haas, Júlia Mláchová, Natália Michelová, Michal Goffa, Martin Ledák, Oliver Šupej, Zuzana Moravcová, Andrej Síkora, Mária Zichová, Martin Hrtus, Roman Piala a Andrea Bornsteinová.

Členovia ŽMP veria, že všetko ich úsilie a nápady budú efektí­vne a vzájomnou spoluprácou vytvoria niečo hodnotné a prospešné pre mladých ľudí mesta Žilina.

Najbližšie stretnutie je pripravené na 11. 11. 2010, kedy bude schválené stanovy ŽMP.

Žilinský mládežní­cky parlament vznikol v roku 2008 ako poradný orgán primátora a Mesto Žilina bolo aj hlavným organizátorom Európskeho týždňa mládeže a spoluorganizátorom modelového Európskeho mládežníckeho parlamentu.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *